Pro většinu vozidel si můžete vybrat mezi elektroinstalací univerzální a typovou (určenou přímo pro dané vozidlo). Univerzální elektroinstalace je levnější, typová elektroinstalace je sice dražší, ale nabízí více funkcí.

Pro vozidla, která nemají datovou sběrnici (CAN BUS) nebo kontrolu obrysových světel je možné použít základní univerzální elektroinstalaci (obj.č. E001). Pokud má vozidlo CAN BUS nebo funkci kontroly obrysových světel, je třeba zvolit univerzální elektroinstalaci s modulem, který podporuje tyto systémy (obj. č. E063 nebo E064), nebo typovou elektropřípojku.

Pro nové auto, které je v záruce, a také pro auta s větším množství elektroniky, doporučujeme zvolit typovou elektroinstalaci. Typové elektroinstalace určené pro vozidla vybavená elektronickými systémy, obsahují CFC modul. CFC modul zajišťuje komunikaci mezi autem a přívěsem. Jedná se například o zajištění následujících funkcí: kontrola světel a blinkrů, odpojování parkovacích senzorů (PDC), odpojení mlhovky, nastavení ESP.